Diyarbakır Muğla Arası Kaç KM

Diyarbakır Muğla arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Muğla şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Muğla arası kaç km? Diyarbakır Muğla arası kaç saat? Diyarbakır Muğla yol tarifi? Diyarbakır Muğla arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Muğla İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Muğla Arası Kaç KM

Diyarbakır Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1386 km’dir. Diyarbakır Muğla arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1038 km’dir.

Diyarbakır Muğla Arası Kaç KM

Diyarbakır Muğla Arası Kaç Saat

Diyarbakır Muğla arası kaç saat; Diyarbakır Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1386 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Muğla arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Muğla arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1038 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Diyarbakır Muğla Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1386 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 77 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 111 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Muğla Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Muğla arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.