İçeriğe geç

Denizli Muğla Arası Kaç KM

Denizli Muğla arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Muğla şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Muğla arası kaç km? Denizli Muğla arası kaç saat? Denizli Muğla yol tarifi? Denizli Muğla arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Muğla İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

Denizli Muğla Arası Kaç KM

Denizli Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 141 km’dir. Denizli Muğla arası mesafe havayolu ile yaklaşık 87 km’dir.

Denizli Muğla Arası Kaç KM

Denizli Muğla Arası Kaç Saat

Denizli Muğla arası kaç saat; Denizli Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 141 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Muğla arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Muğla arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 87 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 36 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

36 dakika

Denizli Muğla Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 141 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 12 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Muğla Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Muğla arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.