İçeriğe geç

Muğla Burdur Arası Kaç KM

Muğla Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Muğla ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muğla Burdur arası kaç km? Muğla Burdur arası kaç saat? Muğla Burdur yol tarifi? Muğla Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muğla ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Muğla Burdur Arası Kaç KM

Muğla Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 232 km’dir. Muğla Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 170 km’dir.

Muğla Burdur Arası Kaç Saat

Muğla Burdur arası kaç saat; Muğla Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 232 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 170 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 43 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

43 dakika

Muğla Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muğla Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 232 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muğla Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muğla Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.