İçeriğe geç

Muğla Bitlis Arası Kaç KM

Muğla Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Muğla ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muğla Bitlis arası kaç km? Muğla Bitlis arası kaç saat? Muğla Bitlis yol tarifi? Muğla Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muğla ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Muğla Bitlis Arası Kaç KM

Muğla Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1578 km’dir. Muğla Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1216 km’dir.

Muğla Bitlis Arası Kaç Saat

Muğla Bitlis arası kaç saat; Muğla Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1578 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1216 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat 30 dakika

Otobüs ile;

19 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 10 dakika

Muğla Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muğla Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1578 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 87 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 127 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muğla Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muğla Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.