İçeriğe geç

Muğla Ardahan Arası Kaç KM

Muğla Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Muğla ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muğla Ardahan arası kaç km? Muğla Ardahan arası kaç saat? Muğla Ardahan yol tarifi? Muğla Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muğla ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS     koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Muğla Ardahan Arası Kaç KM

Muğla Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1657 km’dir. Muğla Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1309 km’dir.

Muğla Ardahan Arası Kaç KM

Muğla Ardahan Arası Kaç Saat

Muğla Ardahan arası kaç saat; Muğla Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1657 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 21 saat sürmektedir. Muğla Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1309 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat 30 dakika

Otobüs ile;

21 saat

Uçak ile;

2 saat 15 dakika

Muğla Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muğla Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1657 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 92 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 133 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muğla Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muğla Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.