İçeriğe geç

Muğla Amasya Arası Kaç KM

Muğla Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Muğla ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muğla Amasya arası kaç km? Muğla Amasya arası kaç saat? Muğla Amasya yol tarifi? Muğla Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muğla ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Muğla Amasya Arası Kaç KM

Muğla Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 924 km’dir. Muğla Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 745 km’dir.

Muğla Amasya Arası Kaç KM

Muğla Amasya Arası Kaç Saat

Muğla Amasya arası kaç saat; Muğla Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 924 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 745 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Muğla Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muğla Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 924 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 74 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muğla Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muğla Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.