İçeriğe geç

Muğla Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Muğla ilinin alan kodu ise 252 şeklindedir. Muğla ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

252 Nerenin Alan Kodu?

Muğla İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 252 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Muğla Telefon Kodu, Muğla ili

Muğla ili alan olarak Türkiye’nin on dokuzuncu en büyük ilidir. Antik Karya bölgesinin en eski yerleşimlerinden biri olan Muğla, bilinen tarihi boyunca başlangıçta Anadolu’nun yerli halkı Karyalıların, ardından bazı kısa dönemler halinde Mısır, Asur ve İskit işgallerinin, zamanla da özellikle kıyılarda Helenistik yerleşim hareketinin hükümeti altında kalmıştır. Muğla ilinin ekonomisi tarım, hizmet, sanayi ve turizm sektörleri oluşturmaktadır. Muğla ilinin 2020 TÜİK verisine göre 1.000.773 nüfusa sahip ilimizdir. Muğla ilinde on üç tane ilçe bulunmaktadır.

Muğla ilinin yüz ölçümü 12,974 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 36° 48′ 43.5708” Kuzey ve 34° 38′ 29.3244” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Muğla Alan Kodu
Muğla Alan Kodu

Muğla Büyükşehir Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodlarına sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…