İçeriğe geç

Muğla Aksaray Arası Kaç KM

Muğla Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Muğla ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muğla Aksaray arası kaç km? Muğla Aksaray arası kaç saat? Muğla Aksaray yol tarifi? Muğla Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muğla ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Muğla Aksaray Arası Kaç KM

Muğla Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 660 km’dir. Muğla Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 506 km’dir.

Muğla Aksaray Arası Kaç KM

Muğla Aksaray Arası Kaç Saat

Muğla Aksaray arası kaç saat; Muğla Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 660 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Muğla Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 506 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Muğla Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muğla Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 660 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muğla Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muğla Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.