İçeriğe geç

Muğla Ağrı Arası Kaç KM

Muğla Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Muğla ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muğla Ağrı arası kaç km? Muğla Ağrı arası kaç saat? Muğla Ağrı yol tarifi? Muğla Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muğla ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Muğla Ağrı Arası Kaç KM

Muğla Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1620 km’dir. Muğla Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1296 km’dir.

Muğla Ağrı Arası Kaç KM

Muğla Ağrı Arası Kaç Saat

Muğla Ağrı arası kaç saat; Muğla Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1620 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat sürmektedir. Muğla Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1296 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat

Otobüs ile;

20 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 15 dakika

Muğla Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muğla Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1620 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 90 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 130 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muğla Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muğla Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.