İçeriğe geç

Mudanya Yol Tarifi

Bursa Mudanya yol tarifi; yazımızda öncelikle Mudanya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mudanya’ya nasıl gidilir? Mudanya yol tarifi? Mudanya yol haritası? Mudanya İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mudanya İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Bursa’nın ilçesi olan Mudanya, Bursa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Mudanya İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 346  km2’dir. Mudanya ilçesinin rakımı ise 100 m olarak hesaplanmıştır. Mudanya İlçesinin, Kuzeyinde, Yalova, Doğusunda, Gemlik Batısında, Karacabey Güneyinde, Nilüfer ilçeleri bulunmaktadır. Mudanya ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Mudanya İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Mudanya ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 93,707 nüfusa sahiptir.

Mudanya İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Mudanya Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Mudanya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Mudanya Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mudanya’ya yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Mudanya’ya Nasıl Gidilir? Mudanya Yol Tarifi

Mudanya’ya kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Mudanya’ya gelebilirsiniz. Mudanya karayolu ile Bursa şehir merkezine yaklaşık 29 İstanbul’a yaklaşık 165 km, Ankara’ya yaklaşık 407 km, İzmir’den ise yaklaşık 345 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bursa Şehir Merkezinde yer alan Bursa Yenişehir Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bursa Yenişehir Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bursa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bursa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.