İçeriğe geç

Mucur Yol Tarifi

Kırşehir Mucur yol tarifi; yazımızda öncelikle Mucur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mucur’a nasıl gidilir? Mucur yol tarifi? Mucur yol haritası? Mucur İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mucur İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir’in ilçesi olan Mucur, Kırşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Mucur İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 992 km2’dir. Mucur ilçesinin rakımı ise 1.071 m olarak hesaplanmıştır. Mucur ilçesinin Kuzeyinde Boztepe, doğusunda ve güneyinde Nevşehir, batısında Kırşehir Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Mucur ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Mucur İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Mucur ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 18.536 nüfusa sahiptir.

Mucur İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Mucur Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Mucur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Mucur Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mucur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Mucur’a Nasıl Gidilir? Mucur Yol Tarifi

Mucur’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Mucur’a gelebilirsiniz. Mucur karayolu ile Kırşehir şehir merkezine 47.1 km, İstanbul’a yaklaşık 670 km, Ankara’ya yaklaşık 225 km, İzmir’den ise yaklaşık 797 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırşehir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kırşehir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Mucur ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.