İçeriğe geç

Milas Yol Tarifi

Muğla Milas yol tarifi; yazımızda öncelikle Milas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Milas’a nasıl gidilir? Milas yol tarifi? Milas yol haritası? Milas İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Milas İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Muğla’nın ilçesi olan Milas, Muğla’nın yerleşim yerlerinden biridir. Milas İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak     2.067 km2’dir. Milas ilçesinin rakımı ise 59 m olarak hesaplanmıştır. Milas ilçesinin Kuzeyinde Aydın, doğusunda Yatağan ve Menteşe, batısında Bodrum ilçeleri bulunmaktadır. Milas ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Milas İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Milas ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 141.107 nüfusa sahiptir.

Milas İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Milas Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Milas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Milas Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Milas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Milas’a Nasıl Gidilir? Milas Yol Tarifi

Milas’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Milas’a gelebilirsiniz. Milas karayolu ile Muğla şehir merkezine 75.6 km, İstanbul’a yaklaşık 650 km, Ankara’ya yaklaşık 667 km, İzmir’den ise yaklaşık 191 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Muğla Şehir Merkezinde yer alan Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Milas ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ulaşımı yoktur.