İçeriğe geç

Mihalıççık Posta Kodu

Mihalıççık Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Mihalıççık Posta Kodu Sorgulama

Mihalıççık’ da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Mihalıççık ilçesi Hakkında

Mihalıççık ilçesi alan olarak Türkiye’nin yüz yirminci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir’in ilçesi olan Mihalıççık, Eskişehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Mihalıççık İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.809 km2’dir. Rakımı ise 1.306 m olarak hesaplanmıştır. Mihalıççık ilinin Kuzeyinde ve doğusunda ise Ankara, batısında Alpu ve Beylikova, Güneyinde ise Sivrihisar ve Günyüzü ilçeleri bulunmaktadır. Mihalıççık ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Mihalıççık İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Mihalıççık ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 8.011 nüfusa sahiptir.

Mihalıççık Posta Kodu
Mihalıççık Posta Kodu