İçeriğe geç

Mihalgazi Yol Tarifi

Eskişehir Mihalgazi yol tarifi; yazımızda öncelikle Mihalgazi şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mihalgazi’ye nasıl gidilir? Mihalgazi yol tarifi? Mihalgazi yol haritası? Mihalgazi İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mihalgazi İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir’in ilçesi olan Mihalgazi, Eskişehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Mihalgazi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 109 km2’dir. Mihalgazi ilçesinin rakımı ise 215 m olarak hesaplanmıştır. Mihalgazi ilinin Kuzeyinde ve doğusunda Sarıcakaya, batısında Bilecik, Güneyinde ise Tepebaşı ilçeleri bulunmaktadır. Mihalgazi ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Mihalgazi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Mihalgazi ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 3.138 nüfusa sahiptir.

Mihalgazi İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Mihalgazi Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Mihalgazi’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Mihalgazi Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mihalgazi’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Mihalgazi’ye Nasıl Gidilir? Mihalgazi Yol Tarifi

Mihalgazi’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Mihalgazi’ye gelebilirsiniz. Mihalgazi karayolu ile Eskişehir şehir merkezine 39.2 km, İstanbul’a yaklaşık 265 km, Ankara’ya yaklaşık 271 km, İzmir’den ise yaklaşık 529 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Eskişehir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Eskişehir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Mihalgazi ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.