İçeriğe geç

Mihalgazi Posta Kodu

Mihalgazi Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Mihalgazi Posta Kodu Sorgulama

Mihalgazi’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Mihalgazi ilçesi Hakkında

Mihalgazi ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz doksan yedinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir’in ilçesi olan Mihalgazi, Eskişehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Mihalgazi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.028 km2’dir. Rakımı ise 766 m olarak hesaplanmıştır. Mihalgazi ilinin Kuzeyinde Ankara, doğusunda ise Mihalıççık ve Beylikova, batısında Tepebaşı, Güneyinde ise Mahmudiye ilçeleri bulunmaktadır. Mihalgazi ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Mihalgazi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Mihalgazi ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 3.099 nüfusa sahiptir.

Mihalgazi Posta Kodu
Mihalgazi Posta Kodu