İçeriğe geç

Midyat Yol Tarifi

Mardin Midyat yol tarifi; yazımızda öncelikle Midyat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Midyat’a nasıl gidilir? Midyat yol tarifi? Midyat yol haritası? Midyat İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Midyat İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin’in ilçesi olan Midyat, Mardin’in yerleşim yerlerinden biridir. Midyat İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.241 km2’dir. Midyat ilçesinin rakımı ise 944 m olarak hesaplanmıştır. Midyat ilçesinin Kuzeyinde Batman, doğusunda Dargeçit ve Şırnak, batısında Savur ve Ömerli, Güneyinde ise Nusaybin ilçeleri bulunmaktadır. Midyat ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Midyat İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Midyat ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 114.763nüfusa sahiptir.

Midyat İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Midyat Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Midyat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Midyat Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Midyat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Midyat’a Nasıl Gidilir? Midyat Yol Tarifi

Midyat’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Midyat’a gelebilirsiniz. Midyat karayolu ile Mardin şehir merkezine 109 km, İstanbul’a yaklaşık 1.552 km, Ankara’ya yaklaşık 1.117 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.525 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Mardin Şehir Merkezinde yer alan Mardin Havalimanı’na gidebilirsiniz. Mardin Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Midyat ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Mardin’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Mardin demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Midyat ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.