Midyat Hasankeyf Arası Kaç KM

Midyat Hasankeyf arası kaç km; yazımızda öncelikle Midyat ve Hasankeyf şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Midyat Hasankeyf arası kaç km? Midyat Hasankeyf arası kaç saat? Midyat Hasankeyf yol tarifi? Midyat Hasankeyf arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Midyat ile Hasankeyf İli Hakkında Genel Bilgiler

Midyat ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Midyat ilinin yüzölçümü yaklaşık 1,281 km2’dir. Midyat ilinin coğrafi konumu ise 37° 25′ 39.7740” Kuzey ve 41° 20′ 17.9304” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hasankeyf ilçesi;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Hasankeyf ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 293 km2dir. Hasankeyf ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 42′ 46.1052” Kuzey ve 41° 24′ 54.7452” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Midyat Hasankeyf Arası Kaç KM

Midyat Hasankeyf arası mesafe karayolu ile yaklaşık 43 km’dir.

Midyat Hasankeyf Arası Kaç KM

Midyat Hasankeyf Arası Kaç Saat

Midyat Hasankeyf arası kaç saat; Midyat Hasankeyf arası mesafe karayolu ile yaklaşık 43 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 50 dakika sürmektedir. Midyat Hasankeyf arası mesafe otobüs ile yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

50 dakika

Otobüs ile;

1 saat 30 dakika

Midyat Hasankeyf Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Midyat Hasankeyf arası mesafe karayolu ile yaklaşık 43 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 3 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 4 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Midyat Hasankeyf Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Midyat Hasankeyf arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Midyat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Midyat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hasankeyf’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hasankeyf’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.