İçeriğe geç

Mezitli Yol Tarifi

Mersin Mezitli yol tarifi; yazımızda öncelikle Mezitli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mezitli’ye nasıl gidilir? Mezitli yol tarifi? Mezitli yol haritası? Mezitli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mezitli İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin’in ilçesi olan Mezitli, Mersin’in yerleşim yerlerinden biridir. Mezitli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 371 km2’dir. Mezitli ilçesinin rakımı ise 64 m olarak hesaplanmıştır. Mezitli ilinin Kuzeyinde Toroslar, doğusunda ise Yenişehir, batısında Erdemli ilçeleri bulunmaktadır. Mezitli ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Mezitli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Mezitli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 204.240 nüfusa sahiptir.

Mezitli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Mezitli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Mezitli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Mezitli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mezitli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Mezitli’ye Nasıl Gidilir? Mezitli Yol Tarifi

Mezitli’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Mezitli’ye gelebilirsiniz. Mezitli karayolu ile Mersin şehir merkezine 35.6 km, İstanbul’a yaklaşık 971 km, Ankara’ya yaklaşık 535 km, İzmir’den ise yaklaşık 944 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Mersin’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Mersin demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Mezitli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.