İçeriğe geç

Mezitli Posta Kodu

Mezitli Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Mezitli Posta Kodu Sorgulama

Mezitli’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Mezitli ilçesi Hakkında

Mezitli ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz seksen ikinci en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin’in ilçesi olan Mezitli, Mersin’in yerleşim yerlerinden biridir. Mezitli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 371 km2’dir. Rakımı ise 64 m olarak hesaplanmıştır. Mezitli ilinin Kuzeyinde Toroslar, doğusunda ise Yenişehir, batısında Erdemli ilçeleri bulunmaktadır. Mezitli ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Mezitli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Mezitli ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 211.538 nüfusa sahiptir.

Mezitli Posta Kodu
Mezitli Posta Kodu