İçeriğe geç

Mesudiye Yol Tarifi

Ordu Mesudiye yol tarifi; yazımızda öncelikle Mesudiye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mesudiye’ye nasıl gidilir? Mesudiye yol tarifi? Mesudiye yol haritası? Mesudiye İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mesudiye İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu’nun ilçesi olan Mesudiye, Ordu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Mesudiye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.046 km2’dir. Mesudiye ilçesinin rakımı ise 1.139  m olarak hesaplanmıştır. Mesudiye ilçesinin Kuzeyinde Gölköy, Ulubey ve Kabadüz, doğusunda Giresun, batısında Sivas, Güneyinde ise Tokat ilçeleri bulunmaktadır. Mesudiye ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Mesudiye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Mesudiye ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 14.489 nüfusa sahiptir.

Mesudiye İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Mesudiye Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Mesudiye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Mesudiye Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mesudiye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Mesudiye’ye Nasıl Gidilir? Mesudiye Yol Tarifi

Mesudiye’ye kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Mesudiye’ye gelebilirsiniz. Mesudiye karayolu ile Ordu şehir merkezine 110 km, İstanbul’a yaklaşık 922 km, Ankara’ya yaklaşık 550 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.274 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ordu Şehir Merkezinde yer alan Ordu Giresun Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ordu Giresun Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Mesudiye ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.