İçeriğe geç

Merzifon Yol Tarifi

Amasya Merzifon yol tarifi; yazımızda öncelikle Merzifon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Merzifon’a nasıl gidilir? Merzifon yol tarifi? Merzifon yol haritası? Merzifon İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Merzifon İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya’nın ilçesi olan Merzifon, Amasya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Merzifon İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 888 km2’dir. Merzifon ilçesinin rakımı ise 746 m olarak hesaplanmıştır. Merzifon ilinin Kuzeyinde Samsun, doğusunda ise Suluova, batısında Gümüşhacıköy, Güneyinde ise Amasya merkez ilçeleri bulunmaktadır. Merzifon ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Merzifon İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Merzifon ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 72.277 nüfusa sahiptir.

Merzifon İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Merzifon Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Merzifon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Merzifon Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Merzifon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Merzifon’a Nasıl Gidilir? Merzifon Yol Tarifi

Merzifon’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Merzifon’a gelebilirsiniz. Merzifon karayolu ile Amasya şehir merkezine 73,4 km, İstanbul’a yaklaşık 632 km, Ankara’ya yaklaşık 299 km, İzmir’den ise yaklaşık 984 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Amasya Şehir Merkezinde yer alan Amasya Merzifon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Amasya Merzifon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Merzifon ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Amasya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Amasya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Merzifon ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.