İçeriğe geç

Mersin Zonguldak Arası Kaç KM

Mersin Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Zonguldak arası kaç km? Mersin Zonguldak arası kaç saat? Mersin Zonguldak yol tarifi? Mersin Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Mersin Zonguldak Arası Kaç KM

Mersin Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 781 km’dir. Mersin Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 573 km’dir.

Mersin Zonguldak Arası Kaç KM

Mersin Zonguldak Arası Kaç Saat

Mersin Zonguldak arası kaç saat; Mersin Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 781 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Mersin Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 573 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Mersin Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 781 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.