İçeriğe geç

Mersin Yozgat Arası Kaç KM

Mersin Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Yozgat arası kaç km? Mersin Yozgat arası kaç saat? Mersin Yozgat yol tarifi? Mersin Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mersin Yozgat Arası Kaç KM

Mersin Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 454 km’dir. Mersin Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 336 km’dir.

Mersin Yozgat Arası Kaç KM

Mersin Yozgat Arası Kaç Saat

Mersin Yozgat arası kaç saat; Mersin Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 454 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Mersin Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 336 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

56 dakika

Mersin Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 454 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.