İçeriğe geç

Mersin Yalova Arası Kaç KM

Mersin Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Yalova arası kaç km? Mersin Yalova arası kaç saat? Mersin Yalova yol tarifi? Mersin Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Mersin Yalova Arası Kaç KM

Mersin Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 911 km’dir. Mersin Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 632 km’dir.

Mersin Yalova Arası Kaç KM

Mersin Yalova Arası Kaç Saat

Mersin Yalova arası kaç saat; Mersin Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 911 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 632 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Mersin Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 911 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 73 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.