İçeriğe geç

Mersin Uşak Arası Kaç KM

Mersin Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Uşak arası kaç km? Mersin Uşak arası kaç saat? Mersin Uşak yol tarifi? Mersin Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Uşak Arası Kaç KM

Mersin Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 692 km’dir. Mersin Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 506 km’dir.

Mersin Uşak Arası Kaç KM

Mersin Uşak Arası Kaç Saat

Mersin Uşak arası kaç saat; Mersin Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 692 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Mersin Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 506 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Mersin Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 692 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.