İçeriğe geç

Mersin Tunceli Arası Kaç KM

Mersin Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Tunceli arası kaç km? Mersin Tunceli arası kaç saat? Mersin Tunceli yol tarifi? Mersin Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Tunceli Arası Kaç KM

Mersin Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 702 km’dir. Mersin Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 501 km’dir.

Mersin Tunceli Arası Kaç KM

Mersin Tunceli Arası Kaç Saat

Mersin Tunceli arası kaç saat; Mersin Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 702 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Mersin Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 501 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat10  dakika

Mersin Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 702 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.