İçeriğe geç

Mersin Trabzon Arası Kaç KM

Mersin Trabzon arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Trabzon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Trabzon arası kaç km? Mersin Trabzon arası kaç saat? Mersin Trabzon yol tarifi? Mersin Trabzon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Trabzon İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Trabzon Arası Kaç KM

Mersin Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 895 km’dir. Mersin Trabzon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 641 km’dir.

Mersin Trabzon Arası Kaç KM

Mersin Trabzon Arası Kaç Saat

Mersin Trabzon arası kaç saat; Mersin Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 895 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Mersin Trabzon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Mersin Trabzon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 641 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 21 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 21 dakika

Mersin Trabzon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 895 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Trabzon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Trabzon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.