Mersin Tokat Arası Kaç KM

Mersin Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Tokat arası kaç km? Mersin Tokat arası kaç saat? Mersin Tokat yol tarifi? Mersin Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Tokat Arası Kaç KM

Mersin Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 586 km’dir. Mersin Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 434 km’dir.

Mersin Tokat Arası Kaç KM

Mersin Tokat Arası Kaç Saat

Mersin Tokat arası kaç saat; Mersin Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 586 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Mersin Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 434 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Mersin Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 586 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.