İçeriğe geç

Mersin Tekirdağ Arası Kaç KM

Mersin Tekirdağ arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Tekirdağ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Tekirdağ arası kaç km? Mersin Tekirdağ arası kaç saat? Mersin Tekirdağ yol tarifi? Mersin Tekirdağ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Tekirdağ İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mersin Tekirdağ Arası Kaç KM

Mersin Tekirdağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1104 km’dir. Mersin Tekirdağ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 772 km’dir.

Mersin Tekirdağ Arası Kaç KM

Mersin Tekirdağ Arası Kaç Saat

Mersin Tekirdağ arası kaç saat; Mersin Tekirdağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1104 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Tekirdağ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Tekirdağ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 772 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 31 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 31 dakika

Mersin Tekirdağ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Tekirdağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1104 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 61 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 89 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Tekirdağ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Tekirdağ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.