İçeriğe geç

Mersin Sivas Arası Kaç KM

Mersin Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Sivas arası kaç km? Mersin Sivas arası kaç saat? Mersin Sivas yol tarifi? Mersin Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Mersin Sivas Arası Kaç KM

Mersin Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 509 km’dir. Mersin Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 388 km’dir.

Mersin Sivas Arası Kaç KM

Mersin Sivas Arası Kaç Saat

Mersin Sivas arası kaç saat; Mersin Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 509 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Mersin Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 388 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Mersin Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 509 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.