İçeriğe geç

Mersin Şırnak Arası Kaç KM

Mersin Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Şırnak arası kaç km? Mersin Şırnak arası kaç saat? Mersin Şırnak yol tarifi? Mersin Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mersin Şırnak Arası Kaç KM

Mersin Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 803 km’dir. Mersin Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 698 km’dir.

Mersin Şırnak Arası Kaç KM

Mersin Şırnak Arası Kaç Saat

Mersin Şırnak arası kaç saat; Mersin Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 803 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Mersin Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 698 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Mersin Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 803 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.