İçeriğe geç

Mersin Sinop Arası Kaç KM

Mersin Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Sinop arası kaç km? Mersin Sinop arası kaç saat? Mersin Sinop yol tarifi? Mersin Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Mersin Sinop Arası Kaç KM

Mersin Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 826 km’dir. Mersin Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 583 km’dir.

Mersin Sinop Arası Kaç KM

Mersin Sinop Arası Kaç Saat

Mersin Sinop arası kaç saat; Mersin Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 826 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Mersin Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 583 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 16 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 16 dakika

Mersin Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 826 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 67 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.