Mersin Silifke Arası Kaç KM

Mersin Silifke arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Silifke şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Silifke arası kaç km? Mersin Silifke arası kaç saat? Mersin Silifke yol tarifi? Mersin Silifke arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Silifke İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ilinin yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Silifke ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Silifke ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 2,692 km2dir. Silifke ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 22′ 34.7916” Kuzey ve 33° 55′ 31.1232” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mersin Silifke Arası Kaç KM

Mersin Silifke arası mesafe karayolu ile yaklaşık 85 km’dir. Mersin Silifke arası mesafe havayolu ile yaklaşık 80 km’dir.

Mersin Silifke Arası Kaç KM
Mersin Silifke Arası Kaç KM

Mersin Silifke Arası Kaç Saat

Mersin Silifke arası kaç saat; Mersin Silifke arası mesafe karayolu ile yaklaşık 85 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Mersin Silifke arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Mersin Silifke arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 80 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat  

Otobüs ile;

2 saat

Mersin Silifke Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Silifke arası mesafe karayolu ile yaklaşık 85 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 7 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Silifke Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Silifke arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Silifke’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Silifke’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.