İçeriğe geç

Mersin Siirt Arası Kaç KM

Mersin Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Siirt arası kaç km? Mersin Siirt arası kaç saat? Mersin Siirt yol tarifi? Mersin Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Mersin Siirt Arası Kaç KM

Mersin Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 785 km’dir. Mersin Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 658 km’dir.

Mersin Siirt Arası Kaç KM

Mersin Siirt Arası Kaç Saat

Mersin Siirt arası kaç saat; Mersin Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 785 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Mersin Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 658 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Mersin Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 785 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.