İçeriğe geç

Şanlıurfa Mersin Arası Kaç KM

Şanlıurfa Mersin arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Mersin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Mersin arası kaç km? Şanlıurfa Mersin arası kaç saat? Şanlıurfa Mersin yol tarifi? Şanlıurfa Mersin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Mersin İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS   koordinatlarıdır.

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Mersin Arası Kaç KM

Şanlıurfa Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 476 km’dir. Şanlıurfa Mersin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 406 km’dir.

Şanlıurfa Mersin Arası Kaç KM

Şanlıurfa Mersin Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Mersin arası kaç saat; Şanlıurfa Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 476 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Mersin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Şanlıurfa Mersin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 406 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Şanlıurfa Mersin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 476 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Mersin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Mersin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.