İçeriğe geç

Mersin Samsun Arası Kaç KM

Mersin Samsun arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Samsun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Samsun arası kaç km? Mersin Samsun arası kaç saat? Mersin Samsun yol tarifi? Mersin Samsun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Samsun İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Mersin Samsun Arası Kaç KM

Mersin Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 729 km’dir. Mersin Samsun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 519 km’dir.

Mersin Samsun Arası Kaç KM

Mersin Samsun Arası Kaç Saat

Mersin Samsun arası kaç saat; Mersin Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 729 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Mersin Samsun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Samsun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 519 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 11 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 11 dakika

Mersin Samsun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 729 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Samsun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Samsun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.