İçeriğe geç

Mersin Sakarya Arası Kaç KM

Mersin Sakarya arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Sakarya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Sakarya arası kaç km? Mersin Sakarya arası kaç saat? Mersin Sakarya yol tarifi? Mersin Sakarya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Sakarya İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Sakarya Arası Kaç KM

Mersin Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 804 km’dir. Mersin Sakarya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 575 km’dir.

Mersin Sakarya Arası Kaç KM

Mersin Sakarya Arası Kaç Saat

Mersin Sakarya arası kaç saat; Mersin Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 804 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Mersin Sakarya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Sakarya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 575 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Mersin Sakarya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 804 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Sakarya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Sakarya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.