Mersin Rize Arası Kaç KM

Mersin Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Rize arası kaç km? Mersin Rize arası kaç saat? Mersin Rize yol tarifi? Mersin Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Mersin Rize Arası Kaç KM

Mersin Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 966 km’dir. Mersin Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 692 km’dir.

Mersin Rize Arası Kaç KM

Mersin Rize Arası Kaç Saat

Mersin Rize arası kaç saat; Mersin Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 966 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 692 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Mersin Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 966 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 78 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.