İçeriğe geç

Mersin Osmaniye Arası Kaç KM

Mersin Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Osmaniye arası kaç km? Mersin Osmaniye arası kaç saat? Mersin Osmaniye yol tarifi? Mersin Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Mersin Osmaniye Arası Kaç KM

Mersin Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 173 km’dir. Mersin Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 146 km’dir.

Mersin Osmaniye Arası Kaç KM

Mersin Osmaniye Arası Kaç Saat

Mersin Osmaniye arası kaç saat; Mersin Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 173 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Mersin Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Mersin Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 146 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

41 dakika

Mersin Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 173 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 14 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.