İçeriğe geç

Mersin Ordu Arası Kaç KM

Mersin Ordu arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Ordu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Ordu arası kaç km? Mersin Ordu arası kaç saat? Mersin Ordu yol tarifi? Mersin Ordu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Ordu İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mersin Ordu Arası Kaç KM

Mersin Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 703 km’dir. Mersin Ordu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 504 km’dir.

Mersin Ordu Arası Kaç KM

Mersin Ordu Arası Kaç Saat

Mersin Ordu arası kaç saat; Mersin Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 703 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Mersin Ordu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Ordu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 504 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Mersin Ordu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 703 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Ordu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Ordu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.