İçeriğe geç

Mersin Niğde Arası Kaç KM

Mersin Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Niğde arası kaç km? Mersin Niğde arası kaç saat? Mersin Niğde yol tarifi? Mersin Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Mersin Niğde Arası Kaç KM

Mersin Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 191 km’dir. Mersin Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 129 km’dir.

Mersin Niğde Arası Kaç KM

Mersin Niğde Arası Kaç Saat

Mersin Niğde arası kaç saat; Mersin Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 191 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 129 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Mersin Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 191 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 16 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.