İçeriğe geç

Mersin Nevşehir Arası Kaç KM

Mersin Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Nevşehir arası kaç km? Mersin Nevşehir arası kaç saat? Mersin Nevşehir yol tarifi? Mersin Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Mersin Nevşehir Arası Kaç KM

Mersin Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 285 km’dir. Mersin Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 210 km’dir.

Mersin Nevşehir Arası Kaç KM

Mersin Nevşehir Arası Kaç Saat

Mersin Nevşehir arası kaç saat; Mersin Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 285 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 210 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

46 dakika

Mersin Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 285 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 23 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.