İçeriğe geç

Mersin Muş Arası Kaç KM

Mersin Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Muş arası kaç km? Mersin Muş arası kaç saat? Mersin Muş yol tarifi? Mersin Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Mersin Muş Arası Kaç KM

Mersin Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 806 km’dir. Mersin Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 640 km’dir.

Mersin Muş Arası Kaç KM

Mersin Muş Arası Kaç Saat

Mersin Muş arası kaç saat; Mersin Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 806 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Mersin Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 640 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 21 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 21 dakika

Mersin Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 806 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.