İçeriğe geç

Mersin Muğla Arası Kaç KM

Mersin Muğla arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Muğla şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Muğla arası kaç km? Mersin Muğla arası kaç saat? Mersin Muğla yol tarifi? Mersin Muğla arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Muğla İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

Mersin Muğla Arası Kaç KM

Mersin Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 879 km’dir. Mersin Muğla arası mesafe havayolu ile yaklaşık 549 km’dir.

Mersin Muğla Arası Kaç KM

Mersin Muğla Arası Kaç Saat

Mersin Muğla arası kaç saat; Mersin Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 879 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Muğla arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Mersin Muğla arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 549 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Mersin Muğla Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 879 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Muğla Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Muğla arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.