İçeriğe geç

Mersin Isparta Arası Kaç KM

Mersin Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Isparta arası kaç km? Mersin Isparta arası kaç saat? Mersin Isparta yol tarifi? Mersin Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Isparta Arası Kaç KM

Mersin Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 601 km’dir. Mersin Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 378 km’dir.

Mersin Isparta Arası Kaç KM

Mersin Isparta Arası Kaç Saat

Mersin Isparta arası kaç saat; Mersin Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 601 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Mersin Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 378 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Mersin Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 601 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.