İçeriğe geç

Mersin Iğdır Arası Kaç KM

Mersin Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Iğdır arası kaç km? Mersin Iğdır arası kaç saat? Mersin Iğdır yol tarifi? Mersin Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Iğdır Arası Kaç KM

Mersin Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1160 km’dir. Mersin Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 917 km’dir.

Mersin Iğdır Arası Kaç KM

Mersin Iğdır Arası Kaç Saat

Mersin Iğdır arası kaç saat; Mersin Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1160 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Mersin Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Mersin Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 917 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Mersin Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1160 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 64 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 93 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.