İçeriğe geç

Mersin Hatay Arası Kaç KM

Mersin Hatay arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Hatay şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Hatay arası kaç km? Mersin Hatay arası kaç saat? Mersin Hatay yol tarifi? Mersin Hatay arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Hatay İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Mersin Hatay Arası Kaç KM

Mersin Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 257 km’dir. Mersin Hatay arası mesafe havayolu ile yaklaşık 160 km’dir.

Mersin Hatay Arası Kaç KM

Mersin Hatay Arası Kaç Saat

Mersin Hatay arası kaç saat; Mersin Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 257 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Mersin Hatay arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Mersin Hatay arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 160 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 42 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

42 dakika

Mersin Hatay Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 257 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 21 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Hatay Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Hatay arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda  bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.