İçeriğe geç

Mersin Hakkâri Arası Kaç KM

Mersin Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Hakkâri arası kaç km? Mersin Hakkâri arası kaç saat? Mersin Hakkâri yol tarifi? Mersin Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Hakkâri Arası Kaç KM

Mersin Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 993 km’dir. Mersin Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 811 km’dir.

Mersin Hakkâri Arası Kaç KM

Mersin Hakkâri Arası Kaç Saat

Mersin Hakkâri arası kaç saat; Mersin Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 993 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Mersin Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Mersin Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 811 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Mersin Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 993 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 55 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 80 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.