İçeriğe geç

Mersin Gümüşhane Arası Kaç KM

Mersin Gümüşhane arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Gümüşhane arası kaç km? Mersin Gümüşhane arası kaç saat? Mersin Gümüşhane yol tarifi? Mersin Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Gümüşhane Arası Kaç KM

Mersin Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 763 km’dir. Mersin Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 560 km’dir.

Mersin Gümüşhane Arası Kaç KM

Mersin Gümüşhane Arası Kaç Saat

Mersin Gümüşhane arası kaç saat; Mersin Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 763 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30dakika sürmektedir. Mersin Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Mersin Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 560 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Mersin Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 763 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 62 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.