İçeriğe geç

Mersin Giresun Arası Kaç KM

Mersin Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Giresun arası kaç km? Mersin Giresun arası kaç saat? Mersin Giresun yol tarifi? Mersin Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Mersin Giresun Arası Kaç KM

Mersin Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 793 km’dir. Mersin Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 561 km’dir.

Mersin Giresun Arası Kaç KM

Mersin Giresun Arası Kaç Saat

Mersin Giresun arası kaç saat; Mersin Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 793 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Mersin Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika  sürmektedir. Mersin Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 561 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Mersin Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 793 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 64 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.